CURSURI MARAMURES 2019

OFERTA CURSURI DE PERFECTIONARE DE 7 ZILE ORGANIZATE IN MARAMURES IN ANUL 2019

Asociatia Universitara Columna organizeaza in Maramures, in perioada ianuarie – iunie 2019, cursuri de perfectionare pentru personalul din institutiile publice din zona de nord a tarii, la solicitarea acestora, in domeniile prioritare de pregatire din sectorul public !
Ne puteti transmite solicitarile dumneavoastra la adresa de mail inscrieri@asociatiacolumna.ro sau la numarul de telefon 0724.39.49.14 !

Grupul ţintă: aleşi locali, funcţionari publici şi personal contractual.
Taxa de curs este de 730 lei/pers. şi se va achita în contul Asociaţiei Universitare Columna, conform facturii fiscale.
Contact: 0724.39.49.14

Regasiti cursurile noastre si in catalogul SEAP cautand la ofertant ASOCIATIA UNIVERSITARA COLUMNA; codurile produselor/serviciilor noastre sunt de la: 01 COLUMNA – CURS 7 ZILE pana la 60 COLUMNA – CURS 7 ZILE sau puteti cauta dupa codul CPV 80530000- 8 Servicii de formare profesională !

“Ideile sunt precum vagoanele ataşate de locomotivă: ele vin unele după altele !” citat din Bob Templeton

URCATI-VA IN TRENUL NOSTRU SI IN ANUL 2019 !
Asociatia Universitara Columna organizeaza cursuri de perfectionare pentru functionari publici, personal contractual si alesi locali !

LISTA CURSURILOR CE POT FI ORGANIZATE IN MARAMURES IN ANUL 2019 :
CURS 1 – ACTE DE STARE CIVILA SI EVIDENTA POPULATIEI

CURS 2 – ANTICORUPTIE, INTEGRITATE, TRANSPARENTA SI DEONTOLOGIE PROFESIONALA

CURS 3 – APLICAREA METODELOR SI PRINCIPIILOR COMUNICARII ORGANIZATIONALE EFICIENTE

CURS 4 – CONTENCIOS ADMINISTRATIV SI JURISDICTII ADMINISTRATIVE

CURS 5 – DEZVOLTARE ORGANIZATIONALA – LUCRU IN ECHIPA, COMUNICARE, DEZVOLTARE PERSONALA SI LEADERSHIP

CURS 6 – DEZVOLTARE PERSONALA SI MANAGEMENTUL CARIEREI PERSONALULUI DIN SECTORUL PUBLIC

CURS 7 – ELABORAREA SI IMPLEMENTAREA POLITICILOR PUBLICE LA NIVEL LOCAL

CURS 8 – ELABORAREA SI IMPLEMENTAREA SISTEMULUI DE CONTROL MANAGERIAL INTERN

CURS 9 – MANAGEMENT PERFORMANT IN ADMINISTRATIA PUBLICA

CURS 10 – CONTABILITATEA INSTITUTIILOR PUBLICE

CURS 11 – MANAGEMENTUL SERVICIILOR SOCIALE SI DE ASISTENTA SOCIALA

CURS 12 – MEDIEREA SI GESTIONAREA CONFLICTELOR IN INSTITUTIILE PUBLICE

CURS 13 – TAXE SI IMPOZITE LOCALE. ROLUL SI ATRIBUTIILE CASIERULUI

CURS 14 – TRANSPARENTA SI LIBER ACCES LA INFORMATIILE DE INTERES PUBLIC

IMPORTANT ! LOCUL DE DESFASURARE SE STABILESTE DE COMUN ACORD !